הכנס של האגודה הישראלית לתקשורת מגיע לספיר

"פייק ניוז", עתיד רשות השידור ותאגיד השידור הציבורי, הם רק חלק מהנושאים בהם ידונו עשרות מומחים לתקשורת מישראל ומהעולם בכנס ה-21 של האגודה הישראלית לתקשורת

הכנס ה-21 של האגודה הישראלית לתקשורת ייערך ביום ראשון במכללת ספיר. הכנס, שמתקיים בכל שנה במוסד אקדמי אחר, מגיע בפעם השנייה למכללה וישתתפו בו עשרות מומחים לתקשורת מישראל ומהעולם שיעסקו בנושאים הבוערים בתקשורת.

עתיד רשות השידור ותאגיד השידור הציבורי, האשמת העיתונות בהפצת "פייק ניוז"  ומצבו של חופש העיתונות בישראל יהיו חלק מהנושאים בהם ידונו חוקרי תקשורת מהשורה הראשונה ומומחים מאוניברסיטאות ומכללות בארץ ובעולם, ויציגו מחקרים חדשים ועדכניים בתחום.

מושב המליאה המרכזי ייערך לזכרו של פרופסור דן כספי ז"ל, מראשי חוקרי התקשורת בישראל שהלך השנה לעולמו. המושב יעסוק ביחסי הון, שלטון, עיתון ואקטואלי מתמיד על רקע המאבק על עתיד השידור הציבורי. "בחרנו להציג אמירה שאנחנו לא רק חוקרי תקשורת, אלא גם יש לנו מה לומר על פוליטיקה ועתידה של התקשורת הישראלית שעוברת בתקופה זו תהפוכות רבות" כך מסבירה ד"ר אורלי סוקר, ראשת המחלקה לתקשורת במכללת ספיר ומנחת המושב.

DanCaspi.JPG
פרופסור דן כספי ז"ל. מתוך: he.wikipedia

מושבים נוספים בכנס יתייחסו לנושאים כגון תופעת ה"יוטיוברים"– האנשים שהפכו את הצפייה לקריירה, כיצד מיעוטים בדואים משתמשים במדיה על מנת להשתלב בחברה הישראלית, ערכים וסטראוטיפים בתקשורת, השתתפות צרכנים וייצוגם בתקשורת, כיצד השיח התקשורתי משקף ומעצב את זהותן של נשים, תפקידן החדש של הרשתות החברתיות אל מול המדיה המסורתית ועוד.

לתוכנית הכנס המלאה, וחוברת תקצירי המושבים

לסקר על "Fake News", לקראת הכנס

אודות חגית אלבז

חגית אלבז
ילידת 1992, גרה בקיבוץ יקום. סטודנטית לתקשורת שנה ג' במסלול עיתונות.

המלצת קריאה

"זה הסיפור שלי": אם שכולה מספרת על הבן שנשאר ברכב ונפטר

הנסיבות שהובילו לטרגדיה, הבשורה על מות הילד בוואטסאפ והחיים שאחרי - בראיון ל"ספירלה" מגוללת אם שכולה את סיפורה העצוב. ויש לה מסר לאחרים: "לכו לקבוצות תמיכה, זה לא בושה"