המגזין המקוון טופס 62

טופס 62: מגזין על חיילים בודדים ולמענם

בוגרי מסלול העיתונות של המחלקה לתקשורת במכללת ספיר הציגו את פרויקטי הגמר: ירדן ספיר והראל בורפקר יצרו מגזין מושקע ומרגש המוקדש לחיילים הבודדים

טופס 62 הוא שמו של מגזין מושקע ומרגש סביב עולם התוכן של החיילים הבודדים בישראל, שאותו יצרו ירדן ספיר והראל בורפקר, סטודנטים ממסלול העיתונות של המחלקה לתקשורת, במסגרת פרויקט הגמר שלהם לתואר. המגזין כולל מידע ונתונים על הפרופיל הכללי של מי שמשתייך לאוכלוסייה הייחודית הזו, לצד כתבות על המאפיינים הקונקרטיים של חיילים המרוחקים ממשפחתם שנמצאת בחו”ל, או שהתנתקו מבני משפחתם בארץ בנסיבות לא חיוביות.

האתר כולל סיפורים אישיים של חיילים בודדים, מתנדבים מרשימים שמקדישים את כל עתותיהם בסיוע לחיילים בודדים, רשמים מביקורים בבתים משותפים לחיילים, והתייחסות למשבר “היום שאחרי” השחרור מצה”ל.

הראל בורפקר וירדן ספיר מציגים את פרויקט הגמר לחבר השופטים

 

שנה לא רגילה

חברי הצוות הגישו את פרויקט הגמר בעקבות שנת לימודים לא שגרתית, שהתנהלה בלימוד מרחוק וכמעט ללא מפגשים אישיים בין חברי הצוות עצמו, נוכח מגבלות הקורונה, וגם על רקע שיבושי לימודים בגין שביתת מרצים ושיתוק הלימודים במכללה בתקופת מבצע שומר החומות.

בוגרי המסלול לשנת תשפ”א עם השופטים קרינה שטוטלנד, איתי ולדמן, והמנחים הגר להב, אילן יצחייק, וראש המחלקה לתקשורת מוטי גיגי

 

האורחים: עורכת לאשה ועורך מאקו

השופטים האורחים שבחנו את הפרויקטים של בוגרי המסלול לשנת תשפ”א היו קרינה שטוטלנד, העורכת הראשית של השבועון לאשה מבית ידיעות אחרונות, כלת פרס סוקולוב לעיתונות לשנת 2021, ואיתי ולדמן, העורך הראשי של אתר מאקו מבית קשת 12. ביום המצגות השתתפו גם מנחי הפרויקטים, ד”ר הגר להב וראש המסלול אילן יצחייק, וכן ראש המחלקה לתקשורת במכללה, ד”ר מוטי גיגי.

 

לאתר מגזין “טופס 62” – הקליקו כאן

סגור לתגובות.