עם המארחים הבדואים. צילום: יפתח אלקיים

חורף בסיני: "אותם בילויים כמו בקיץ, רק עם סווטשירט"

החיבור למארחים הבדואים, מיעוט תיירים והמחירים הנמוכים הם אלה שמושכים את הישראלים לסיני דווקא בחורף: "החורף בסיני מדהים, החל מהחופים ועד ההרים המושלגים"

 

סיני בחורף? אם תשאלו את חברי הקבוצת "אוהבי סיני" הם בוודאי יגידו לכם שזו התקופה המושלמת ליעד האולטימטיבי לחופשה. "החוויה היתה מדהימה, אולי הכי כיפית שהייתי בה. עוד לא יצא לי לחוות חופשה כזאת אי פעם", מספר ל"ספירלה" גיא שלומי, סטודנט במכללה ששהה בחצי האי בחודש האחרון. "ההבדל הוא בעיקר בכמות האנשים, זה ממש מרגיש כמו חוף פרטי. בגלל הכמות המצומצמת של התיירים התחברנו למארחים ולמשפחתם, קיבלנו מהם יחס אישי והרגשנו חלק מהמשפחה". נועה מזרחי, שבחרה בפעם הראשונה לנסוע לסיני דווקא בחורף, מוסיפה גם על חוויית ההיכרות עם המארחים, "יש תחושה שבטית וקהילתית בערב, כל יושבי החוף באים למדורה מרכזית אחת".

"כל יושבי החוף באים למדורה מרכזית אחת". צילום: יפתח אלקיים

מתברר שאת האטרקציות שיש לסיני להציע אפשר לעשות גם בחורף. "עדיין שנרקלנו, נסענו להרים לראות שקיעה וגם נסענו ערב אחד לעשות מקלובה על גחלים בשטח, עשינו מדורה וצפינו בכוכבים. אלו אותם בילויים כמו בקיץ, רק עם סווטשירט", מספר יפתח אלקיים, שחזר לאחרונה מחופשה בסיני. "היה מזג אוויר טוב, טיילנו בהרים אבל לא חיפשנו יותר מדי אטרקציות מיוחדות. סיני זה בעיקר להירגע משגרת החיים", מוסיף שלומי.

מטיילים בהרים. צילום: אנדראה תמרה טרלס

ואיך מסתדרים עם החושות בחורף? אלקיים מספר שהמארחים מכינים את החושות במיוחד לעונה הקרה: "החושות יציבות מאוד. בחורף שמים להן עוד שכבה של בידוד מבפנים ועוד קיר שטיחים על כל דופן, ככה שאין רוחות בכלל ומאוד נעים בפנים". אבל אם אתם לא רוצים להסתכן, מזרחי מציעה לבחון אפשרויות לינה אחרות: "סיני כולה מלאה חופים ומלונות, לכן אם מזג האוויר סוער – כדאי לשקול לאן הולכים. החורף בסיני מדהים, החל מהחופים ועד ההרים המושלגים".

יפתח נח על הערסל. צילום: אנדראה תמרה טרלס


סיור אינטראקטיבי בחוף מושלם:

אודות ירדן בוראה

ירדן בוראה
ילידת 1991. במקור מגבעת עדה וכעת מתגוררת בקיבוץ כפר עזה עם מרקו הכלב שלי.

המלצת קריאה

קמילה ואלון מילנר-לנסקינד. "אחד הדברים שתמיד כאבו לי זה לראות ילדים שנשארים בסופי שבוע ולא יכולים לחזור לבתים שלהם". צילום ביתי

יום המשפחה, המלווה: האנשים שמספקים שגרה לאלפי ילדים

נעה נתנה למשפחה המלווה שלה "מקסימום שנה", ארבע שנים אחרי והיא חלק בלתי נפרד ממנה. על משפחות מאמצות ואומנה שמעתם, הכירו את המשפחות המלוות